Do posilovny bez strachu

Každý musí jednou začít. Všichni máme ze začátků jisté obavy, avšak ty nejsou často na místě, a to zejména tehdy, pokud se řídíme radami těch, kteří již do jámy lvové vkročili a mají zkušenosti. Co se týče posilovny a fitness center, tak opravdu mít žádné obavy nemusíte. Je zde mnoho lidí, kteří vám případně ve chvílích, kdy budete tápat, pomohou.

728x90-vyzva21dni-zeny1.png

První pravidlo – spontánní rozhodnutí

Přemýšlet o možné návštěvě posilovny můžete dlouho, někdy vás k její návštěvě přemlouvají vaši přátelé. Jindy si zase říkáte sami, že byste se svým tělem měli něco dělat. Rozhodně byste se však neměli nechat nutit a zároveň tlačit sami sebe do něčeho, co se vám nechce. Veškerá rozhodnutí ohledně vašeho těla by měla být naprosto spontánní. Jen tímto způsobem můžete dosáhnout kýžených výsledků.

Většina lidí ve chvíli, kdy učiní nespontánní rozhodnutí, začne zaujímat negativní postoje k problematice, o níž se rozhodovali. Posilování by pro vás nemělo být problémem, ale mělo by se stát vaším koníčkem a zároveň byste při něm měli se svými přáteli zažívat spousty zábavných okamžiků. Ve chvíli, kdy si toto uvědomíte a poprvé překročíte práh fitness centra, věřte tomu, že již nebudete chtít jinak.

Druhé pravidlo – kašli na obavy z ostatních kulturistů

Téměř všichni mají před první návštěvou posilovny stísněný pocit. Obávají se toho, že na ně budou ostatní již ostřílení kulturisté pohlížet svrchu a budou se případně posmívat jejich neúspěchům. Přemýšleli jste někdy také nad tím, že i oni byli ve stejné pozici, v níž se momentálně nacházíte i vy?

I oni museli začít a možná měli úplně stejné obavy jako vy. Svůj strach překonali a teď se tu před vámi tyčí coby hory svalů. Vezměte si z nich příklad a nechte si od nich případně poradit. Každý z nich bude mít velkou radost z toho, když vám bude moci poradit a svým způsobem se stát vaším vzorem.

Pro kýžený efekt je dobré si stanovit určitý cíl, podle něhož si sestavíte svůj fitness plán. Jeho obtížnost by měla být zpočátku hodně jednoduchá a postupně by se měla zátěž zvyšovat. Rozhodně zpočátku nepřeceňujte své síly.

Ostatní kulturisté se s vámi jistě rádi podělí o své zkušenosti a případně vám pomohou sestavit fitness plán, ale třeba i jídelníček. Fitness sport totiž není jen o pouhém zvedání závaží, ale také o zdravém životním stylu a správném stravování.

Třetí pravidlo – doplňuj potřebnou energii a tekutiny

K dosažení správného životního stylu, jímž by měl každý kulturista (i ten budoucí) žít, je třeba uzpůsobit a zpravidelnit svou životosprávu. Je nutné, abyste do svého těla dostávali v pravidelných dávkách potřebné látky, jež vám pomohou dosáhnout rychlejšího nabývání svalové hmoty.

Zároveň je však pro vaše tělo hodně důležité přijímání dostatečného množství tekutin, bez nichž by nebylo schopné fungovat a bylo by dehydrováno. Tohoto bychom se měli vyvarovat, protože to není dobré pro náš zdravotní stav.

Stravovat byste se měli pravidelně v malých porcích a rozhodně byste neměli vynechávat ze svého jídelníčku tuky, ty jsou důležité pro nabývání svalové hmoty. Tekutiny jsou pro lidské tělo hodně důležité, a proto byste měli vypít minimálně 2 až 3 litry denně.

Časté dodávání tekutin je důležité zejména ve chvílích, kdy posilujete. Prostřednictvím potu totiž vaše tělo o potřebné tekutiny přichází, ale začíná ztrácet i energii. Je tedy dobré mít vždy po ruce nějaký nenasycený nápoj a energetickou tyčinku.

Závěrem

Jen ve chvíli, kdy překonáte své počáteční obavy a rozhodnete se začít, prožijete tu správnou vlnu euforie. Čeká vás totiž skvělá jízda ve skupině lidí, kteří se vám nebudou smát za to, že něco neumíte, ale budou se vám snažit aktivně pomoci.

Stačí jim jen naslouchat a dělat to, co vám říkají. Oni si náročným začátkem museli projít stejně jako vy a jak vidíte, zvládli to bravurně. Vy to zvládnete určitě také.

Odhoďte veškeré své obavy a pusťte se na svou cestu za vysněnou postavou s vyrýsovanými svaly. Sice to bude cesta dlouhá, ale vy ji s potřebnou motivací jistě zvládnete levou zadní.

728x90-vyzva21dni-muzi2.png

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Břicho Trapézy Zadek

4

Lýtka Přední stehna Zadní stehna