Jak by měly vypadat tréninky žen?

728x90-vyzva21dni-zeny1.png

O posilování mužů jsme si již řekli hodně, ale zatím jsme se nezaměřili na to, jak by měly vypadat tréninky žen. Měli bychom si říci, jak často by ženy měly trénovat, na co by se měly ve svých trénincích zaměřit a jak by případně svůj tréninkový plán mohly vylepšit ve svém volném čase.

V tomto článku se dozvíte odpovědi na své otázky a třeba pochopíte podstatu dámského posilování, kde ani tak nejde o nabývání fyzické síly, jako spíše o zformování těla v jeho problematických partiích. Tréninky tedy v jistém smyslu slova fungují jako podpora dámského sebevědomí.

Co vše zahrnuje trénink pro ženy?

Každá druhá žena při svých trénincích využívá aktivně služeb osobního fitness trenéra, což je velice dobře. Kouč jim řekne, jak mají při cvičení postupovat, poradí jim s jídelníčkem, avšak jeho prvním krokem je většinou složení vhodného individuálního tréninkového plánu. Každá žena je jiná a s tím se pak odlišují i všechny potřeby.

Některé ženy touží po zlepšení postavy a přejí si, aby se co nejrychleji zbavily nežádoucích tukových polštářků v problematických partiích. Jiné touží po kompletně vytvarované postavě, jež bude krásně zpevněná a příjemná jak na oko, tak i na dotek. Je přece nad slunce jasné, že ženám jde zejména o to, aby se líbily svým pánským protějškům. U každého typu ženy tak bude trénink postupovat naprosto odlišně.

Ženy se při svých trénincích nejvíce zaměřují na posilování nohou, hýždí, břicha, boků, zad, hrudníku a až v poslední fázi se zaměří na ramena a paže. U žen se pak doporučuje snížit i počet opakování a sérií.

Začínat by měly na 10 opakováních v pouhých dvou sériích. Tréninky žen jsou tedy pak mnohem rychlejší, než je tomu u mužů. Na 15 opakování, jež jsou typická pro pánské posilování, se žena může postupem času vyšplhat také. To však trvá tak 2 měsíce pravidelného trénování.

Trénink pro spalování tuků

Posilovna není přímo určena pro spalování tuků. Dochází v ní k postupnému vstřebávání tuků do svalové hmoty. Pokud tedy chcete být při svém snažení úspěšní a přejete si, aby vám spalování šlo rychle, zařaďte ke svému tréninku v posilovně ještě několik aktivit, jež vám zaručí rychlejší vstřebání tuku. K tomuto účelu vám skvěle poslouží aerobní cvičení. Nic se nevylučuje s ničím, a proto můžete navštěvovat posilovnu a ve volných dnech provádět množství aerobních aktivit.

Můžete vybírat hned z několika možností. Aerobní aktivity lze vykonávat jak ve venkovním prostředí, tak i ve vnitřním. Je tedy jen otázka počasí a vaší chuti, zda se vydáte na trénink do přírody, nebo naopak zůstanete doma. Doma můžete třeba běhat na místě, zkusit skákat přes pomyslné švihadlo nebo jezdit na rotopedu.

Venku pak můžete nasednout na kolo a jezdit po kraji. Vhodný je i běh nebo dokonce veslování. Veškeré sporty, při nichž se zvyšuje tepová frekvence a jež budete provozovat po dobu minimálně 15 minut, jsou vhodné pro účel rychlejšího spalování tuků.

Aerobní aktivity by ženy však neměly nijak přehánět, neboť by mohlo dojít k nechtěnému jojo efektu ve chvíli, kdy by byla daná aktivita z tréninkového plánu vyřazena. To přece není cílem žádné z žen.

Jak často by ženy měly navštěvovat posilovnu?

Ženy by měly posilovnu navštěvovat maximálně 3x za týden. 2x týdně by se mohly trénovat aerobním aktivitám a dva dny by měly vyhradit regeneraci svalů. Přeci jen, svaly dostávají při náročných trénincích dost zabrat a odpočinek si zaslouží. Svaly by neměly být nikdy přetěžovány, protože by mohly být přílišnou námahou poškozené.

Trénink zaměřený kompletně na celé tělo by měl probíhat pravidelně a aktivně po dobu 2 až 3 měsíců. Po tuto dobu by měly být cviky naprosto stejné, po jejím uplynutí se obměňují za jiné a opět začínají plynout maximálně 3 měsíce, při nichž budete cvičit tyto dané cviky. O počtu opakování jsme se již zmínili již výše.

728x90-vyzva21dni-muzi2.png

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Břicho Trapézy Zadek

4

Lýtka Přední stehna Zadní stehna