Knihy, které vám pomohou vyrýsovat vaše tělo

728x90-vyzva21dni-zeny1.png

Svět knihy je pestrý, již od jejího počátku se zajímá o různé problémy a témata. Asi od první poloviny 90. let 20. století se do hledáčku dostávají i témata, jež jsou blízká fitness a posilování, avšak knihy o kulturistice jako takové se na pultech knihkupectví začínají objevovat již od poloviny 60. let 20. století.

Mezi publikacemi najdete nejrůznější skvosty zabývající se nejrozličnější tematikou. V současnosti se s takovýmito publikacemi doslova roztrhnul pytel. Společnost si je vyžaduje, protože sport je pro ni velice důležitý. Toto zvýšení zájmu je odvíjeno od nejrůznějších zdravotních potíží, ať už se jedná o problémy s držením těla, ochabováním svalů či zvýšenou citlivostí a bolestivostí určitých svalových partií.

Zdravotní problémy však nejsou jediným důvodem vydávání publikací s touto tematikou. Další příčinou je zvyšující se záliba v těchto oblastech. Stále více lidí je ráda, že může svůj volný čas trávit aktivně, ať už v posilovně, domácí posilovně, jen tak v obývacím pokoji při sledování televize či venku v přírodě.

Některé publikace nejsou určeny pro určité pohlaví, některé jsou určeny jen pro muže, jiné jen ženám. Výběr je však velký ve všech oblastech.

Publikace zaměřené na fitness a posilování

Knihy v této oblasti jsou vcelku zajímavé tematickou obsáhlostí. Najdeme zde témata zabývající se správným výživou, stravováním, cviky zaměřenými komplexně na posílení celého těla, ale také těmi, jež jsou zaměřené přímo na jednu určitou svalovou partii.

V nabídce rozličných nakladatelství se však nachází i anatomie těla, jež je zaměřena pro veřejnost, jež se zabývá problematikou fitness. Je přeci důležité vědět, kde se svaly v lidském těle nachází a jak na ně působíme při provádění určitých cviků. Fitness a posilování vám tedy budou představeny z různých úhlů pohledu, publikace vám je ukáží jak teoreticky, tak i prakticky.

Nejvíce nás zaujaly dvě knihy, a to Fitness programy. Teorie a praxe – Metodika cvičení ve fitness centrech a Fitness výživa. První publikace vás navede na správnou cestu při cvičení v posilovně. Může vám dát případně i podněty, jež můžete využít i ve chvíli, kdy si rozhodnete doma udělat vlastní posilovnu.

Titul se tak stane vaším trenérem a povede tak veškeré vaše kroky. Druhá publikace s názvem Fitness výživa nás zaujala tím, že vás provede výživovým programem, jenž vám pomůže s nabíráním svalové hmoty. Informace, jež jsou v ní obsažené ocení nejen sami sportovci, ale také trenéři a výživoví poradci.

Vše je doloženo vědeckými poznatky, odbornými znalostmi autorky a jejími osobními zkušenostmi. Z tohoto důvodu vám jistě bude prospěšná a pomůže vám nejen odpovědět na vaše otázky, ale také v cestě za kýženým výsledkem.

Publikace zaměřené na kulturistiku

Knižní trh nabízí několik publikací také pro příznivce kulturistiky. Většina z nich se snaží představit problematiku z teoretického hlediska, avšak nechybí ani převedení nabytých informací do praxe. Opět zde najdeme knihy, jež jsou zaměřeny na muže, ženy, ale i pro všechny čtenáře. Nás zaujaly opět dva tituly, jež bychom vám rádi představili a doporučili.

První z vybraných titulů se pyšní názvem Kulturistika: síla + krása. Tato kniha vám představí kulturistiku nejprve teoreticky a poté vám představí několik cviků, které vám pomohou nabýt krásně vytvarované postavy, jež hraje pevnými svaly.

Knihu, jež se snaží vrátit pojmu kulturistika její původní význam, můžete sehnat pod názvem Kulturistika pro muže. Pojem kulturistika postupně začíná strádat na svém původním významu, protože si většina z nás pod tímto pojmem představí spíše svalnaté obry.

Nikdo však již moc neřeší to, že ke kulturistice patří i zlepšování kondice a zdravotního stavu pomocí posilování. Kulturista tak získá nejen krásnou vytvarovanou postavu, ale také sebevědomí.

728x90-vyzva21dni-muzi2.png

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Břicho Trapézy Zadek

4

Lýtka Přední stehna Zadní stehna