Na co v posilovně rozhodně nezapomínat

728x90-vyzva21dni-zeny1.png

Posilovna je stejně jako např. škola instituce, jež má svůj vlastní provozní řád, který je nutné dodržovat pro to, aby byl zajištěn její správný chod. Bez něj by to nešlo a panoval by zde chaos.

Pro nás návštěvníky to znamená jediné, a to nutnost dodržování pravidel, jež jsou pevně dána, a není radno je překračovat. Tato pravidla zajišťují pohodlí a spokojenost nejen vaši, ale i všech ostatních kulturistů, kteří posilují s vámi nebo teprve přijdou.

V následujících řádcích se podíváme na to, čemu byste se měli v posilovně vyhnout a na co byste neměli rozhodně zapomínat. Nejedná se jen o pravidla slušného chování, ale také o pravidla disciplinovanosti a pořádku. Pojďme si je tedy představit.

Chovej se tak, jak bys chtěl, aby se ostatní chovali k Tobě

Základní pravidlo, které byste měli mít zažité již od útlého dětství. V posilovně platí dvojnásobně. Při vstupu do tohoto chrámu, byste měli brát ohledy na všechny ostatní kulturisty a hledět si sami sebe.

Rozhodně bychom neměli hlučet, protože to ruší koncentraci lidí kolem nás. Při posilování je totiž důležité soustředit se na správnost prováděného cviku, dobré dýchání a hlídat bychom měli i spoustu dalších faktorů, jež mohou ovlivnit výsledky našeho počínání.

Můžeme sice tvrdit, že rušivě působí i muzika, ale tak tomu vůbec není. Hudba je jen kulisou, jež by nám měla zpříjemnit pobyt v posilovně a svým rytmem by měla vést tempo našeho posilování. Jedná se tudíž o podpůrný faktor.

Nepořádníci nejsou vítáni

Je jasné, že po celou dobu tréninku nebudete používat jen jedno jediné náčiní. Je důležité, abychom nářadí nenechali pohozené tam, kde nám odpadne z ruky. Každá pomůcka má určené svoje vlastní místo, kde bychom si jej měli vzít, po cvičení by na své místo mělo být navráceno. Tímto způsobem se zamezí nepříjemnému hledání a přehrabování. Zároveň předejdete nepříjemným úrazům, jež by mohlo nevhodně odložené nářadí způsobit.

Druhým a vcelku častým prohřeškem kulturistů nováčků je to, že zapomenout po sobě z nářadí otřít pot. Je normální, že se při vyšší tělesné aktivitě zapotíme, a proto bychom měli použité náčiní utřít. Není nic nepříjemnějšího, než si vzít mokrou a nepříjemně kluzkou činku, která hrozí tím, že nám vypadne z ruky a způsobí nějaký úraz. Stejně by tomu mělo být i při použití posilovací lavice. I tu bychom měli po sobě zkontrolovat a otřít.

Nevyzdvihujte své výkony nad ostatní a nelžete o nich

Co je pro každého kulturistu nejhorší? Na to je jednoduchá odpověď, poslouchat ostatní, jak se povyšují a vyzdvihují svoje výkony nad ty vaše, není nic příjemného. Tímto způsobem podrýváte sebevědomí druhých, což není nic pěkného.

Zároveň, co si budeme povídat, ti, co se nejvíce povyšují, dosahují často mnohem horších výsledků a to, čím se chlubí, není většinou založeno na pravdě. I z tohoto důvodu je lepší si všímat jen sám sebe a kolegy kulturisty neřešit.

Občasný hec mezi přáteli je žádoucí a motivující, ale nesmí jej být až příliš. Pokud byste byli přemotivovaní, vaše výsledky by začaly stagnovat a strmě klesat. Toto by mohlo vést k tomu, že ztratíte zájem o posilování úplně. To přeci nechcete.

Závěrem

Pokuste se dodržovat předchozích pár pravidel a uvidíte, že atmosféra v posilovně bude idylická. I vám samotným se bude posilovat mnohem lépe a můžete očekávat zábavné okamžiky. Vaše svaly porostou a vy budete spokojeni.

728x90-vyzva21dni-muzi2.png

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Břicho Trapézy Zadek

4

Lýtka Přední stehna Zadní stehna