Rozdíl žen a mužů v posilování

728x90-vyzva21dni-zeny1.png

Mezi muži a ženami je velká spousta rozdílů, a to nejen těch vzhledových a genetických, ale i rozdílů v postojích a pohledech na určité věci. Můžeme tedy říci, že lidové rčení o tom, že muži pocházejí z Marsu a ženy z Venuše, se dá aplikovat i na oblast fitness a posilování.

My se v tomto článku podíváme na to, jak se diametrálně odlišují důvody, proč vůbec začít s posilováním. Nejprve nahlédneme pod pokličku pánského posilování, pak jej srovnáme s tím dámským.

Muži hledí na formu

Muži na rozdíl od žen většinou nehledí tolik na svůj vzhled. Jediné, co na své postavě řeší, jsou svaly. Ten, kdo je nemá, tak se často cítí jako ten druhořadý. Však si vzpomeňte, když jste vyrazili ven se svým kamarádem, jenž navštěvuje pravidelně posilovnu, kam směřoval dámský pohled nejdříve? Vsadíme se, že nejdříve si procházející ženy pečlivě prohlédly vysportovanou svalnatou postavu vašeho kamaráda, potom teprve sklouznul jejich pohled k vaší maličkosti, nemáme pravdu?

V tuto chvíli jste jistě začali přemýšlet o tom, že začnete žít aktivně také. Kdo by do toho nešel? Kamarád vás jistě již přesvědčoval, abyste s ním do posilovny zašli, ale pro vás byl hlavním argumentem nedostatek volného času a stále jste přemýšleli nad tím, jak je možné, že váš kamarád může chodit do posilovny tak často.

Nechte se tedy strhnout jeho příkladem a zkuste to také. Můžeme vám garantovat, že když vyměníte čas strávený u televize za trénink v posilovně, uděláte hodně nejen pro svou postavu, ale také pro zdraví fyzické i duševní.

Teď nám zbývá zodpovědět poslední a dalo by se říci i hlavní otázku, jíž jsme se chtěli v tomto článku zabývat. Proč tedy muži navštěvují posilovnu? Na co se při svých trénincích zaměřují nejčastěji? Odpověď je vcelku jednoduchá, muži se mezi sebou hecují zejména, co se týče svalů. Zkoušejí, kdo je má pevnější, kdo má větší sílu a kdo má lépe vypracované tělo.

Dalo by se říci, že v současné době se u mužů stala kulturistika velice oblíbeným sportem a stále více mužů navštěvuje posilovny, aby získali svou vysněnou postavu. Každý z nich udělá pro pevné břicho a velké bicepsy a tricepsy vše.

Zároveň však musíme říci, že muže často těší obdivné pohledy žen. Líbí se jim, když ženské oko spočine na jejich „pekáčku plném buchet“ nebo na neskutečných horách svalů na rukou. To se hned ženě v hlavě začnou honit scénáře o tom, jak by jí takovýto muž nosil na rukou.

Jak na posilování hledí ženy?

Pohled ženy na posilování je diametrálně odlišný, avšak postupem času se může trošku přiblížit k pohledu mužskému, nikdy však nebude totožný. U žen má hlavní slovo jejich „zvětšovací oko“ nebo „zrcadlo“. Často však dávají i na poradní slovo jejich kamarádky váhy. Hlavní důvodem, proč žena přijde do posilovny, je nutnost shodit pár kilo.

Cítí se příliš tlustá a má pocit, že stejný názor na ní má i její okolí. Ženy často dávají na názory lidí kolem sebe. Nechají si tedy velice snadno vsugerovat, že by potřebovaly se svým tělem něco začít dělat.

Když se žena cítí „tlustá“, začne hledat pomoc u svých kamarádek a ty většinou docházejí na pravidelné tréninky. Logicky začne docházet do posilovny s nimi a snaží se tak vzájemně podpořit. S pravidelnými tréninky se jim začne krásně tvarovat postava, avšak dlouho trvá, než jim člověk vysvětlí, že v posilovně člověk zatočí jen s přebytečným tukem, jenž se vstřebá do svalů, není tedy fyzicky možné, aby při posilování nějak moc shodily.

Ženy tedy do posilovny docházejí za účelem, aby se zbavily tuku, trošku vytvarovaly svou postavu, ale rozhodně sem nechodí za účelem, aby nabraly velkou svalovou hmotu. Touží totiž po plochém bříšku, pravidelných hubených bocích, vytvarovanému pozadí a stehnům. Jiné svalové partie jsou v jejich podání často zanedbávány.

728x90-vyzva21dni-muzi2.png

1

Hrudník Ramena Záda

2

Biceps Předloktí Triceps

3

Břicho Trapézy Zadek

4

Lýtka Přední stehna Zadní stehna